Zwroty i reklamacje

Zwroty i reklamacje

Odstąpienie od umowy

Jeśli jesteś konsumentem - co do zasady przysługuje Ci prawo do odstąpienia od zawartej na odległość umowy.

Od umowy możesz odstąpić, składając nam oświadczenie o odstąpieniu od umowy poprzez wiadomość e-mail przesłaną na adres: sklep@hotsbe.pl lub listownie na  adres: ul. Dzieci Warszawy 4/7, 02-495 Warszawa. 

Zwracaną rzecz zwróć do nas niezwłocznie na adres: ul. Dzieci Warszawy 4/7, 02-495 Warszawa , jednak nie później niż w terminie 14 dni od dnia, w którym odstąpiłeś od umowy.

Od umowy możesz odstąpić w terminie 14 dni.

Bieg czternastodniowego terminu na odstąpienie od umowy rozpoczyna się:

 • dla umowy, w której wydajemy rzecz, będąc zobowiązanymi do przeniesienia jej własności - od objęcia rzeczy w posiadanie przez Ciebie lub wskazaną przez Ciebie osobę trzecią inną niż przewoźnik,
 • dla treści cyfrowych - od dnia zawarcia umowy.

Do zachowania terminu wystarczy wysłanie oświadczenia przed jego upływem.

Dokonane przez Ciebie płatności, w tym koszty dostarczenia rzeczy na zasadach wskazanych w regulaminie zwrócimy Ci niezwłocznie, jednak nie później niż w terminie 14 dni od dnia otrzymania od Ciebie oświadczenia o odstąpieniu od umowy.

Możemy wstrzymać się ze zwrotem otrzymanej od Ciebie płatności do chwili otrzymania rzeczy z powrotem lub dostarczenia przez Ciebie dowodu jej odesłania, w zależności od tego, które zdarzenie nastąpi wcześniej.

Pamiętaj, że prawo odstąpienia od umowy zawartej na odległość nie przysługuje konsumentowi m.in. w odniesieniu do umowy:

 • w której przedmiotem świadczenia jest rzecz nieprefabrykowana, wyprodukowana według specyfikacji konsumenta lub służąca zaspokojeniu jego zindywidualizowanych potrzeb,
 • w której przedmiotem świadczenia jest rzecz ulegająca szybkiemu zepsuciu lub mająca krótki termin przydatności do użycia,
 • w której przedmiotem świadczenia jest rzecz dostarczana w zapieczętowanym opakowaniu, której po otwarciu opakowania nie można zwrócić ze względu na ochronę zdrowia lub ze względów higienicznych, jeżeli opakowanie zostało otwarte po dostarczeniu,
 • w której przedmiotem świadczenia są nagrania dźwiękowe lub wizualne albo programy komputerowe dostarczane w zapieczętowanym opakowaniu, jeżeli opakowanie zostało otwarte po dostarczeniu
 • o dostarczanie treści cyfrowych, które nie są zapisane na nośniku materialnym, jeżeli spełnianie świadczenia rozpoczęło się za wyraźną zgodą konsumenta przed upływem terminu do odstąpienia od umowy i po poinformowaniu go przez przedsiębiorcę o utracie prawa odstąpienia od umowy.

Szczegółowe informacje na temat odstąpienia od umowy znajdziesz w naszym Regulaminie sprzedaży.  

Reklamacje

Jeśli jesteś Konsumentem, w przypadku gdy zakupiony u nas towar okaże się wadliwy, masz prawo reklamować go w oparciu o rękojmię. Reklamację najlepiej złożyć na adres e-mail: sklep@hotsbe.pl lub drogą pocztową na adres: Dzieci Warszawy 4/7, 02-495 Warszawa.

Reklamowany towar należy wysłać na adres: ul. Dzieci Warszawy 4/7, 02-495 Warszawa, dołączając do przesyłki dowód zakupu.

W związku z wadą możesz żądać:

 • wymiany rzeczy na wolną od wad,
 • usunięcia wady,

lub złożyć oświadczenie o:

 • obniżeniu ceny,
 • odstąpieniu od umowy – w przypadku wady istotnej.

Odpowiadamy względem Ciebie za wady stwierdzone przed upływem dwóch lat od dnia wydania rzeczy.

Co do zasady reklamację możesz zgłosić w ciągu roku od zauważenia wady, ale czas na złożenie reklamacji nie może się zakończyć przed upływem okresu odpowiedzialności sprzedawcy.

Rozpatrzenie Twojej reklamacji (ustosunkowanie się do niej) nastąpi w ciągu 14 dni od daty otrzymania przez nas Twojego zgłoszenia reklamacyjnego.

Więcej informacji na temat reklamacji znajdziesz w naszym Regulaminie sprzedaży.

Zwrot/reklamacja towaru krok po kroku

Jeśli zamówiony przez Ciebie produkt spełnia w/w warunki dot. zwrotu towaru, postępuj według następujących kroków:

1. Formularz zwrotu/reklamacji:
Wypełnij formularz zwrotu/reklamacji i dołącz go do przesyłki. Gotowy wzór formularza zwrotu do wydrukowania i wypełnienia pobierzesz tutaj: formularz

Dokument powinien zawierać następujące dane: imię i nazwisko Klienta, adres e-mail lub adres do korespondencji, nr telefonu, wskazanie numeru produktu, przyczyna reklamacji/zwrotu, numer faktury oraz numer zamówienia w sklepie.

Poinformuj nas o zamiarze zwrotu/reklamowania towaru poprzez kontakt mailowy na adres e-mail: sklep@hotsbe.pl. W tytule maila prosimy o wpisanie numeru zamówienia w sklepie oraz numeru faktury.

2.Odesłanie produktu
Składając reklamację/zwrot prosimy o odesłanie produktu wraz ze wszystkimi jego akcesoriami oraz wydrukowanym oświadczeniem.

3. Wysyłka
Reklamowany/zwracany produkt należy wysłać na adres:
Krystian Pomorski Automotive
ul. Dzieci Warszawy 4/7
02-495 Warszawa

Do paczki z oświadczeniem i zwracanym produktem/produktami prosimy dołączyć także wszystkie otrzymane z nim/nimi akcesoria oraz dokumenty. Zwracane towary powinny być nieużywane, czyste i bez uszkodzeń. Produkty zawierające wady fabryczne lub niezgodne z zamówieniem podlegają reklamacji. Szczegóły na temat zwrotów i reklamacji określa Regulamin sklepu internetowego Hotsbe.pl.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl