Tabele rozmiarów

Nie da się ukryć, że najlepsza bielizna to idealnie dobrana bielizna. Aby ułatwić Wam zakupy Waszej ulubionej bielizny w sklepie Hotsbe.pl, udostępniamy tabele rozmiarów, które określają wymiary konkretnych rozmiarów produktów w zależności od producenta oraz rodzaju bielizny: 

LivCo Corsetti: tabela
Obsessive: tabela
Kinga: tabela
Dkaren: tabela
Donna: tabela
Ava Lingerie: tabela
Anais: tabela
Angels Never Sin: tabela
Esotiq: tabela
Sensis: tabela
Gaia: tabela
Irall: tabela

 

Pamiętaj:

1. Obwód pod biustem to rozmiar biustonosza.
2. Różnica pomiędzy obwodem w biuście, a obwodem pod biustem stanowi wielkość miseczki.

Jak dobrać prawidłowy rozmiar biustonosza? Wystarczy miarka krawiecka i wiedza, którą dzielimy się w Hotsbe! :) Zobaczcie, jak zmierzyć swoje wymiary w trzech prostych krokach:

Krok pierwszy: określenie obwodu pod biustem

Na początku zmierz obwód klatki piersiowej zaraz pod biustem. W tym celu, bez górnego ubrania i bez biustonosza, stań prosto z rękoma opuszczonymi wzdłuż ciała. Swobodnie oddychaj – bez wdechu. Miarkę przyłóż poziomo do skóry pod piersiami, a następnie ściągnij ją, lekko dociskając do ciała. Miarka nie może być za bardzo przyciśnięta, ale też nie może odstawać od ciała – z pewnością wyczujesz granicę. Przeczytaj wynik. To jednak nie jest ostateczny rozmiar! Nie zawsze przy pomiarze ukazuje się idealna liczba oddająca obwód, dlatego musisz ją zaokrąglić. Czyli dla przykładu: jeśli wyszło Ci 71 lub 72, zaokrąglasz to do rozmiaru 70, a jeśli 73, 74 – to do rozmiaru 75. Obwód jest właściwie określony, jeżeli podczas kolejnego mierzenia biustonosza podniesiesz ręce, a on nie zmieni swojego miejsca (nie podnosi się razem z rękami, a fiszbiny nie wbijają się w ciało). Za sobą masz już pierwszą cześć rozmiaru biustonosza (czyli liczbę). Zapamiętaj ją.

Krok drugi: zmierzenie obwodu w biuście

Możesz to zrobić już w biustonoszu (rekomendujemy stanik miękki, bez wkładek, biustonosze push-up mogą dać błędny wynik). Polecamy także lekko pochylić się do przodu, aby mieć pewność jak najdokładniejszego pomiaru. Miarkę przyłóż do piersi w ich najszerszym punkcie – zazwyczaj jest to na wysokości brodawek. Podobnie jak w przypadku kroku pierwszego, miarka powinna przylegać do skóry, ale nadmiernie jej nie uciskać. Gotowe? Teraz czas na porównanie wyniku z kroku pierwszego i kroku drugiego.

Krok trzeci: określenie rozmiaru miseczki

Czyli drugiej części rozmiaru biustonosza (litery). Rozmiar miseczki to różnica między obwodami w biuście i pod biustem. Przykładowo: Jeżeli obwód w biuście to 92, a obwód pod biustem to 71 (czyli w zaokrągleniu 70), to rozmiar miseczki wynosi 22 (92 – 70 = 22).  Z poniższej tabeli możesz wywnioskować, że 22 odpowiada miseczce DD. Twój ostateczny rozmiar biustonosza to 70DD.

Masz pytanie odnośnie naszych produktów albo swojego zamówienia? A może potrzebujesz pomocy w dobrze odpowiedniego rozmiaru? Czekamy na kontakt pod adresem mailowym: sklep@hotsbe.pl oraz w mediach społecznościowych Hotsbe ;)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl